محصولات RealSim به منظور رفع نیازهای موجود در فاصله شبیه‌سازی تا آزمایش عملی طراحی شده‌اند. این محصولات، با بهره‌گیری از تکنولوژی میکروکنترلرهای مبتنی بر معماری ARM-CORTEX نه تنها جایگزین مناسبی برای بردهای Data Acquisition می‌باشند، بلکه با افزودن قابلیت راه‌اندازی طیف وسیعی از عملگرها، چالش بسیاری از مهندسان برای پیاده‌سازی سیستم‌های عملی را برطرف می‌سازند.

تعبیه شدن کانکتورهای مناسب بر روی این برد امکانات گوناگونی را در اختیار شما قرار می‌دهد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به کنترل انواع سروو موتورها، موتورهای دی‌سی معمولی، موتورهای Brushless و سایر عملگرهای وابسته به سیگنال‌های آنالوگ اشاره کرد. همچنین توانایی خواندن داده از انواع سنسورها مانند سنسورهای دما، اندازه‌گیری فاصله، شتاب سنج و ... نیز از توانایی‌های این برد الکترونیکی می‌باشد.

محصولات سری Action تمامی امکانات لازم برای راه‌اندازی صحیح و بلادرنگ یک سیستم کنترلی در اختیار کاربر غیرحرفه‌ای قرار خواهند داد. سری Connection نیاز به برنامه‌نویسی مستقیم پردازنده را نیز حذف می‌کند. ویژگی اصلی این محصولات که آن‌را از سایر محصولات نیمه مشابه متمایز می‌سازد، توانایی ارتباط مستقیم آن‌ها با نرم‌افزارهای مطرح شبیه‌سازی همچون Simulink و LabVIEW به طور مستقیم و بدون استفاده از هیچ واسطی می‌باشد. بدین ترتیب بلوک دیاگرام‌های طراحی شده در در نرم‌افزارهای فوق بدون کوچکترین تلاشی قابلیت اجرا بر روی پردازنده، عملگر و سنسورهای واقعی را پیدا خواهند کرد. طرح فنی این سری محصولات بطور خلاصه در دیاگرام زیر نمایش داده شده است.